Aşkların en güzeli!

Heyecan… Sevinç…Telaş…

Ve ardından tarifsiz mutluluk…

Ama ilk önce aşk!

Bu hikaye yıllardır hayatının aşkını arayan çılgın, maceraperest,  deli dolu bir romantik aşığın hikayesi.

Peki kim bu romantik?

O, dünyanın en iyi insanı… O tanıdığım en düşünceli erkek!  O, kalbinin güzelliği gerçekten yüzüne vurmuş biri… Sosyal rolleriyle hayırlı evlat, olağanüstü bir abi, mükemmel bir dost.

Image

Image

O bir nutella aşığı… O Atatürk Havalimanı Free Shop’ının  en iyi toblerone çikolatası ve Jack Daniels müşterisi.

O bir Galatasaraylı! O bir UltraAslan!

Image

Dünyanın en çalışkan insanı…

Aynı zamanda en gezgini… Her ay en az iki ülkede… Her ay seferi…

O Dubai’nin en yakışıklısı!

Image

O benim canım… O benim Abim! O benim Haaaabişiiimmm!!!

Image

Peki Prensesimiz kim?

O bir dünyalar güzeli… O benim Canımın Canı…

O artık benim Canım…

Asilliği duruşunda, asilliği konuşmasında, asilliği dünya tatlisi ailesinden…

O benim Habişim’in dileği…

O bizim ailemizin yeni üyesi…

O bir aşık!

O, “The One”.

Image

Image

Çekirdek ailemizde her birimiz çok sık seyahat ettiğimiz için, geniş ailemizdeki lakabımız “Jetgiller”. Aynı zamanda küçük ailemizin aynı kıtada bulunma ihtimali bir Lamborghini Reventon satın alma ihtimaliyle eş değer olduğu için beraber geçirebildiğimiz zamanlar bizim için artık daha da bir paha biçilmez.

Ama bu seferki buluşmamız diğerlerinden farklı. Bu seferki buluşmamızın nedeni Canım Annem ve Canım Babimin yıllardır beklediği, istediği , her anne babanın kendi çocukları için güzel dileklerde bulunurken üzerinde durmadan geçemedikleri bir hayal… Mutluluğun tanımları onlar için çok basit ve güçlü… Çocuklarının mutlu olması… Güzel, huzurlu, istedikleri hayatları yaşamaları, hayallerini gerçekleştirmeleri, hedeflerine ulaşmaları… Ve tüm bunlar için yıllarca uğraştıktan sonra bunlar için çalıştığımızı, kimi zaman düşsek de kalktığımızı ve başardığımızı gördükçe gururlanmaları…

Yakışıklı Prens ve Güzeller Güzeli Prensesimizin hikayesini özel hayatlarına saygımdan ötürü atlıyorum. Ama bundan 5 sene sonra, yeni bir film projesi yapmak istersem ve onlar da hikayelerini paylaşmak isterlerse o zaman bahsedebilirim J Ama şimdilik bu bölümü geçiyorum ve büyük günün , evlenme teklifi akşamının bir gün öncesine gidiyorum…

Esas oğlan Dubai’den İstanbul’a uçar. Anne baba Jetgiller Tekirdağ’dan İstanbul’a gelir. Son olarak da evin küçüğü, Los Angeles’tan çıktığı uzun bir yolculuk sonunda İstanbul’a varır.

Esas Oğlan bir gün sonrasında edeceği evlenme teklifi heyecanından, Anne Baba birkaç gün sonraki kız isteme töreni heyecanından, evin küçüğü de tüm bu nedenlerden ve jetlag etkisinden gece uyuyamaz.

Tüm gece Esas Oğlan küçük kardeşiyle sohbet eder… Prenses’i Adana’dayken bir ömür evin küçüğü olarak göreceği kardeşine aşkını anlatır. Evin küçüğü abisini dinlerken mutluluktan ağlamak gelir içinden. Esas Oğlan’la Prenses’in aşkını kutlar içinden tüm kalbiyle her an, her saniye…

Evin küçüğü abisine büyük gün öncesinde ufak tefek tavsiyelerde bulunur. Çünkü o gün Prensesi’nin bir ömür boyunca hatırlayacağı, aşklarının tüm dünyaya ilan edildiği bugünün çok özel olması gerektiğinden bahseder… Her ayrıntıyı konuşurlar, Yakışıklı Prens Prensesine aşkını dile getirir.

Uykusuz geçen gecenin ardından büyük gün gelir… Sabah ailecek edilen vazgeçilmez sabah kahvaltımızın ardından Prens, Prenses’e sürpriz evlenme teklifi yapmak için yola çıkar. Bu arada Prensesimiz de yeni yılı biricik sevgilisi ve dünyanın en harika insanları, dostlarıyla geçirmek üzere bir günlüğüne Adana’dan İstanbul’a gelmek için hazırlanır ve bu arada onu bekleyen büyük sürprizden haberi yoktur. Esas Oğlan 31 Aralık 2012’de Adana’ya uçar. Aynı uçakla geri döneceğinden, kabin ekibine hikayesini ve sürprizini anlatır, yardımlarını rica eder.  Adana’ya varır ve havalimanından İstanbul’a dönecek olan uçağa Prensesi’ne fark ettirmeden tekrar biner…

Tüm hazırlıklar yapılmıştır. Şampanyalar hazır… Konuşma hazır… Yüzük nerde? Yüzük cepte… Kamera nerde? Kamera hostes bayanda. Heyecan nerde? Heyecan tavanda.

Prensesle Prens nerde? Havada…

Sonra uçağın arka tarafından Prensesi’ne seslenişi başlar Romantik Prens’in.

Masallardaki aşk hikayelerine ilham verecek bu noktadan sonrası “ anlatılmaz yaşanır” tadında olduğundan “Evlenme Teklifi”ni bir sonraki yazımda paylaşacağım.

Prensesimiz, ailemize hoş geldin. İyi ki geldin…

Sizi çok seviyorum! Hep çok mutlu olun!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s